Ëmbëlsirë me dardhë – receta gatimi

embelsire_me_dardha_receta_gatimi_ecaty_com_si_te_gatuajme

Receta gatimi – ecaty.com gatuani me fantazi, servireni bukur, sepse nje ushqim i prezantuar bukur eshte gjysma e shijes, guzhina ka shume receta te shijshme por qe shpeshhere kalojne te pa shijuar vetem sepse prezantohen me nje pamje jo fort terheqese edhe se ndoshta mund te jete ushqimi me i mire qe mund te jete gatuar ndonjehere.
Per te mesuar receta gatimi te reja na vizitoni shpesh dhe do t’ju servirim receta vertet te shijshme…
Ju befte mire. 

embelsire me dardha
embelsire me dardha - receta gatimi
Write a review
Print
Ingredients
  1. Përbërësit: 8 dardha 2 gota uji sheqer 3 - 4 karafila 2 gota ujë 1 limon
Instructions
  1. Përgatitja: Dardhat i qërojmë. I pastrojmë nga farat nga poshtë, pa i prerë. Bishtat ua lemë. I vendosim në një tenxhere të ngushtë e të thellë për t'i zier. U hedhim sipër sheqerin, lëngun e limonit, karafilat e shtypur dhe ujin. I vemë kapakun dhe i lemë të ziejnë në zjarr të ulët. Pasi dardhët të jenë zier, i heqim nga zjarri dhe i lemë të ftohen bashkë me shërbetin. I shërbejmë të ftohta, të plota. Mund t'i zbukurojmë sipër me shllak dhe arra ose fistiqe të thërmuara.
  2. ju befte mire!
ECATY https://www.ecaty.com/

Lini një Përgjigje