Connect with us

Artikuj Sociale

Shqiperi – Armeni biletat online

shqiperi armeni 29 mars 2015 elbasan arena ecaty com

Ne mbylljen e vitit qe kaloi Federata Shqiptare e Futbollit mori nje cmim nga Uefa ne lidhje me zhvillimin e brand-it te saj te ri. Saktesisht cmimi ishte ai i Creativity & Innovation (Krijimtari dhe Inovacion).

Ne ate rast, patem kenaqesine t’i shkelnim syrin te gjithe sportdashesve dhe dashamiresve qe na mbeshtesin, se per vitin ne vijim do te kishim surpriza te reja. Njera prej tyre, shpresojme e pelqyer dhe e vleresuar nga publiku yne, eshte edhe lajmi i shitjes se biletave online per ndeshjen Shqiperi – Armeni, 29 Mars, ora 18.00 ne Elbasan Arena.

Kjo eshte hera e pare qe FSHF zbaton nje sistem te tille per rezervimin dhe blerjen e biletes. Avantazhet e saj jane te shumta. Ne fakt, me shume sesa “shitje biletash”, per ne eshte nje event i tere qe duhet organizuar dhe menaxhuar , padyshim nder me gjigandet qe organizohen çdo vit ne Shqiperi.

Per kete ndeshje (dhe per te tjerat ne vijim), ndryshe nga shume ndeshje te tjera, ne kemi ndermarre masa te “personalizuara” per kategorite e ndryshme te publikut. Eshte bere nje komunikim i dedikuar me shumicen e kompanive te botes se biznesit shqiptar dhe te huaj te pranishem ne Shqiperi. Gjithashtu po vijon komunikimi me grupet e tifozerive te cilat vijne ng ate gjitha anet e Shqiperise dhe te rajonit perfshire ketu Kosove, Maqedoni dhe Mali i Zi. Kesaj i shtohet me ne fund edhe mundesia e blerjes se biletave online.

 

per me teper vizitoni faqen zyrtare te FSHF duke klikuar ketu

Artikuj Sociale

Ura e Frëngut në Gjorm – Vlora Albania

Ndodhet afër fshatit Gjormë dhe ka shërbyer për qarkullimin dhe komunikimin e banorëve të fshatrave, që ndodhen në bregun e majtë të lumit Shushicë.

Ajo është urë e tipit me dopjo qemer me harkun në formë lundre dhe me dy dritare shkarkuese. Arkitektura e urës i është përshtatur terrenit shkëmbor ku është ndërtuar, duke u harmonizuar me peizazhin natyror.

Muratura e saj është e ndërtuar me gur kave të lidhur me llaç gëlqere. Në vitin 2015 kjo urë i është nënshtruar një ndërhyrjeje restauruese nga DRKK Vlorë.

burimi i lajmit

Continue Reading

Artikuj Sociale

Kalaja dhe plazhi i Bashtoves pastrohet dhe pergatitet per sezonin veror

kalaja e vil-bashtoves8-keshtjella-e-bashtoves-vile-gose-kavaje-ecaty-com

Eshte i fresket fare lajmi qe po ju japim ne vijim, pasi vetem pak dite me pare kalaja dhe plazhi i Bashtoves jane pastruar per ti dhene fillimin nje sezoni turistik sa me te denje per per hijeshine e natyres qe mbart zona e kalase dhe ajo perrreth saj.

Ta mbajme paster

Djemte dhe vajzat e Ecovolis kane bere nje pastrim dhe nje nisme te bukur pasi duke e pastruar i kane dhene turistit nje shkak me shume per ta vizituar ate zone.

Per ata qe nuk e dine akoma, kalaja e Bashtoves gjendet 1km para grykederdhjes se lumit shkumbin.

Per tju dhene nje ide sa me te qarte ajo ndodhet dhe midis Spillese dhe Divjakes.

Per te shkuar atje mjafton te dilni nga rruga kryesore SH4 ne Gose qe ndodhet midis Kavajes dhe Rrogozhines, ndiqni rrugen e plazhit, pra per ne perendim dhe shkoni pothuajse ne fund. Pra Nje kilometer para derdhjes se lumit Shkumbin ne bregdet. Pikerisht aty ndodhet kalaja e Bashtoves.

Tani te rikthehemi te pastrimi, thame qe eshte nje nisme e bukur por kesaj nisme duhet ti bashkohet dhe miresjellja e turistit me natyren, te mos e beje pis por ta mbaje paster.

Vetem ne kete menyre do te kemi gjithnje nje ambjent mikprites duke u miresjellje me natyren

ecovolis

Continue Reading

Artikuj Sociale

Pipza – ja si behet nje strument muzikor

pipzat

Nuk e di sa nga ju mund ta njohin këtë strument që do ju tregoj në vijim.

Bëhet fjalë për një strument muzikor që mund ta quajmë fyell ose popullorshe pipëz që nëse jeni të zanatit mund të krijoni muzikë dhe të imitoni këngët e që ju pëlqejnë.

E veçanta e këtij strumenti është se mund ta bëni fare mirë edhe ju vetë, si i thonë llafit <beje mire beje vete>

Nuk ka asnjë shpenzim për të bërë përveçse kohës suaj që do i kushtoni për ta bërë. Ju duhet pikë së pari të dilni në natyrë, të gjeni ndonjë kërcell gruri të njomë ose kallami të vogël fare dhe të keni me vete ndonjë brisk ose ndonjë mjet tjetër prerës

strumente muzikore

pastaj sju mbetet gjë tjetër vetem se të videon në youtube që ju tregon se si ta bëni duke klikuar këtu ose klikoni mbi imazh

Si te beni nje pipez ose fyell

Continue Reading

Trending