Fjale te urta popullore! - ecaty.com

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend.
Fjale te urta popullore
Italian - ItalyAlbanian-ALEnglish (United Kingdom)
You are here: Home Receta Gatimi Categories Embelsira GURABIJA
My english cookbook
Cookbook

 
Previous recipe
Next recipe
Print
Write e-mail
Create PDF from recipe

GURABIJA
GURABIJA
GURABIJA

Author: ecaty

Rating:  Point1Point2Point3Point4Point5

(87Votes)

Description:

GURABIJA

Ingredients description
  • 1margarin250gr
  • 1filxhan sheqer puhur
  • 1filxhan niseshte
  • 1qokollat per gatim
  • 1portokall
  • 1 pluhur per fryrje
  • 1vanilli sheqer
  • miell
Preparation

Margarinen e zbut ne temperatur te dhomes e qesim ne nje ene te felle ja shtojm sheqerin e rrahim me mixer pastaj ja shtojm niseshten pak miell pluhrin vanilin qokollaten e grrym ne rende dhe ja shtojm kti brumi po ashtu edhe levoren e portokallit e ngjeshim me dor shtojm miell sipas nevojes dhe brumin e fituar e lem te qendroj gjysem ore, pastaj i ndajm ne toptha dhe vendosim ne leter per pjekje dhe i pjekim ne temeperatur jo te lart shum pas pjekjes i sperkatim me lengun e portokallit ..ju beft mire ..

Notes

GURABIJA

Recipe rating
1 (bad) 1
Picture
2
PicturePicture
3
PicturePicturePicture
4
PicturePicturePicturePicture
5
PicturePicturePicturePicturePicture
5 (good)

Comment author Comment
Unregistered users are not allowed to post comments. Please register first.