Fjale te urta popullore! - ecaty.com

Kameraman Profesionist qe do te beje qe momentet madheshtore te perjetuara te mbesin gjithmone ne mendje dhe te kujtohen per detajet, kendveshtrimin dhe mbi te gjitha per cilesine e imazhit.Per kreativitetin dhe menyren e paraqitjes te momenteve, mbreselenese.Cilesia dhe puna e STUDIO RISTYLE do tju beje qe ky emer tju mbese ne mendje per te pasur kenaqesine qe te na zgjidhni dhe ne eventet pasuese.
Zgjidhni STUDIO RISTYLE http://www.dasmashqiptare.ecaty.com/studio
Italian - ItalyAlbanian-ALEnglish (United Kingdom)
You are here: Home

24
Oct
Raja 1995 - Film Indian

"Raja" eshte nje film Indian i Bollywood-it i lançuar me 22 qershor 1995 Me aktore protagoniste Madhuri Dixit, Sanjay Kapoor, Paresh Rawal, Mukesh Khanna dhe Dalip Tahil. Ky film eshte i dyti i karrieres se Sanjay Kapoor(Raja) pas debutimit te tij me filmin "Prem".

Permbajtja:

Rana Mahendra Pratap Garewal (Mukkesh Khanna) eshte nje biznesmen i madh bashke me vellain e tij Vishwa (Dalip Tahil). Ata jane qe te dy shoke me Brijnath (Birju) Paresh Rawal) i cili fillimisht ishte shume i pasur por humbi gjithçka pas nje zjarri ne fermen e tij. Pas kesaj te dy shoket e tij, qe me pare i kishin dhene fjalen qe vellai i tij i vogel kur te rritej do te martohej me motren e tyre te vogel, refuzuan bashkimin pasi Birju humbi gjithçka.

Te dy, Madhu dhe Raja ishin te vegjel kur vellezerit e tyre i ndane. Qe atehere Birju u çmend pas nje aksidenti me makine qe e hodhi ne nje vend te elektrizuar duke e paralizuar dhe çmendur. Raja kujdeset per te dite pas dite. Kur rritet Raja takon rastesisht Madhu-ne dhe Madhu dashurohet menjehere me te dhe kerkon ta beje per vete me çdo kusht. Pa e ditur qe ai ishte shoku i saj i femijerise. Te dy bejne çmos qe te qendrojne bashke edhe pse kane kundershtime te forta nga vellezerit e Madhu-se.

 

Ky film ka qene nje film klasik ne Shqiperi saqe e kane perkthyer edhe ne shqip ne kohen kur doli. Per te shikuar filmin KLIKO KETU

Related Articles
studio ristyle

Click to read this article" >RAJA

 
: starstarstarstarblank