Artikujte rinj

 • Si të përdorni shpejtësinë e shkrepjes?!

  Si të përdorni shpejtësinë e shkrepjes?!

  Shpejtësia e Shkrepjes(SHUTTER SPEED) Sa shpejt aparati juaj hap dhe mbyll ekspozimin e sensorit. Sa më tepër të qëndrojë hapur aq më shumë dritë hyn në sensor dhe e kundërta ndodh sa më pak të rrije hapur.  shpejtësia e shkrepjes        Zakonisht përdoret për: 1/4000 sek                            të ngrirë objekte shumë të shpejtë 1/2000 sek                            të…

 • Teknika fotografimi-si të bëni një foto-portret të shkëlqyer?!

  Teknika fotografimi-si të bëni një foto-portret të shkëlqyer?!

  Kemi filluar çdo të martë t’ju servirim ndonjë teknike të re fotografimi për t’ju ndihmuar të përparoni në teknikën tuaj të të bërit foto. Kjo guidë dhe teknikat që vihen në pah këtë herë ndihmojnë një fillestar ti afrohet me tepër profesionistit duke ndjekur rregullat që këto të fundit përdorin. Për të bërë një foto…

 • 3 rregulla që fotografët profesionistë përdorin në shkrepjet e tyre!

  3 rregulla që fotografët profesionistë përdorin në shkrepjet e tyre!

  Ajo që i dallon fotografët profesionistë nga fotografët amatorë është dituria dhe eksperienca që përvetësojnë me kalimin e kohës. Një fotograf fillestar do ta përdorte një DSLR me të gjitha rregullimet në automatikë kështu që do të ishte aparati ai që do të bënte të gjitha përmirësimet e skenës dhe rrjedhimisht dhe të fotografisë që…

Kalendari i artikujve

Prill 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Receta Gatimi