Artikujte rinj

 • 10 gjërat që nuk duhet ti thoni fotografit tuaj!

  10 gjërat që nuk duhet ti thoni fotografit tuaj!

  Ndonjëherë ose më shpesh se ndonjëherë, pra shpeshherë ndodh që dikush ndërhyn në zanatin e tjetrit dhe i duket vetja më profesionist edhe pse nuk ka dhënë asnjë provë që di të bëjë të paktën ndonjë gjë fillestare të  atij zanati…të tjerë pretendojnë gjëra që nuk qëndrojnë as në tokë e as në qiell. Të […]

 • 75 gjera qe duhet te mesoni mbi fotografine!

  75 gjera qe duhet te mesoni mbi fotografine!

  Një fotograf profesionist që të jetë i tillë duhet të ketë mbi supe eksperienca të ndryshme dhe realizime të shumëllojshme dhe me teknika të ndryshme. Këto teknika nuk mësohen të gjitha në një ditë, por duhet kohë, punë dhe pasion. Kohë për të mësuar teknika por edhe sjellje që e bëjnë fotografin të denjë për […]

 • 4 këshilla për të fotografuar bukur

  4 këshilla për të fotografuar bukur

  Zgjohuni herët në mëngjes Jeni duke filluar të fotografoni? Në vijim mund të konsultoni disa teknika fotografimi në mënyrë që të shkrepni fotografi të bukura dhe mbresëlënëse!   Të gjithë e dimë që gjumi i mëngjesit është i ëmbël – por nëse doni të bëni foto profesionale, duhet të hiqni dorë nga zgjimi i vonë. […]

 • Kap momentin – teknika fotografimi

  Kap momentin – teknika fotografimi

  Mirësevini në takimin tonë të përjavshëm çdo të martë me teknika të reja fotografimi për t’ju treguar sekretet që përdorin profesionistët në shkrepjet e tyre ose çfarë bënin ata përpara se të bëheshin të tillë. Këshilla dhe sugjerime që mund t’ju vijnë në ndihmë për të përmirësuar teknikën tuaj të fotografimit. Këtë javë këshillat që […]

 • Si te zgjidhni kameramanin/fotografin?

  Si te zgjidhni kameramanin/fotografin?

  Stina e nxehte po afron dhe bashke me te edhe fejesat e dasmat qe popullojne gushtin. Disa ndoshta kane menduar kohe me pare per pergatitjet e dasmes si gjetja e lokalit per banketin, okestra apo dj, rezervimi i kameramanit dhe i fotografit. Ata qe mund ti kene gjetur jane ata qe kane dasem por nuk […]

 • Fotot më të bukura nga dasmat nëpër botë për 2014

  Fotot më të bukura nga dasmat nëpër botë për 2014

  Të fotografosh dasma nuk është një gjë e lehtë nëse duhet të shkrepësh foto artistike por edhe pse nuk është e lehtë është shumë bukur, një art më vete dhe çdokush ndjen kënaqësi kur sheh një foto vërtet të arrirë.

  Ashtu jane fotot në vijim që janë shkrepur në dasma në mbarë botën dhe kanë marrë çmime për artin e shpalosur duke fotografuar dasma.

  çmimi i parë si  vendi më i bukur, pranverë 2014, Wiesbaden, Germany

 • Foto e ditës: Shqiponja ndjek lejlekun.

  Foto e ditës: Shqiponja ndjek lejlekun.

     Të gjithë fotografët ëndërrojnë të bëjnë një foto që mund të qëllojë një herë në jetë, një foto nga ato që të thonë isha me fat që isha në momentin e duhur, në vendin e duhur dhe bëra foton më të rrallë që ekziston në botë dhe që s’është fotografuar ndonjëherë më parë. Nuk […]

 • Studio Ristyle perdor Gopro camera per kujtimet me te bukura te jetes suaj

  Studio Ristyle perdor Gopro camera per kujtimet me te bukura te jetes suaj

  Studio Ristyle përdor edhe gopro Hero 3 në filmimet që bën, duke ju siguruar kështu edhe video me pamje mallengjyese. Video që do ju lënë pa fjalë. Zgjidhni pra Studio Ristyle per Dasmen tuaj, apo fejesën, ditëlindjen e çdo festë e party të ndryshme dhe dhurojini vetes një kujtim profesional, me kualitet dhe që ke […]

Kalendari i artikujve

Dhjetor 2018
M T W T F S S
« Oct    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Studio Ristyle – Ju ben te enderroni!