Artikujte rinj

Piknik te kalaja Bashtoves(Bashtova’s Castle)

Piknik te kalaja Bashtoves(Bashtova’s Castle)

…edhe pak orë na ndajnë nga fillimi i eventit artistik kulturor në Kalanë e Bashtovës. Për ata që nuk e dinë, kjo kala ndodhet afër bregdetit në një zonë fushore midis Kavajës dhe Rrogozhinës.

Për të shkuar të vizitoni kalanë e Bashtovës, ju duhet të dilni në Gosë dhe të ndiqni rrugën për në bregdet. Rruga është e asfaltuar por tashmë e degraduar dhe ka nevojë për një rikontruktim prandaj ju ftojmë të bëni kujdes nga gropat dhe dislivelet në rrugë.

kalaja bashtoves piknik

kalaja bashtoves piknik

Eventi qe do të zhvillohet në datat 6-7 titullohet pikërisht “piknik artistik në kalanë e Bashtovës” ju ftojmë ta vizitoni nesër dhe pasnesër pasi do të keni mbresa vertet të mira dhe me siguri do të dëshironi ta rivizitoni.

Eventi mbledh artistë të ndryshëm dhe mbështetet nga Ministria e Kulturës.

Nuk na mbetet gjë tjetër veçse t’ju urojmë: Kalofshi bukur e bëfshi qef!

www.kalajabashtoves.ecaty.com

Related articles

  • Ja si i fton Zvicra turistët në vendin e tyre me këtë gjetje gjeniale!

    Një video me një terhehqje dhe një kuriozitet të madh është duke qarkulluar këto ditë në rrjetin e videove Youtube. Bëhet fjalë për një ftesë që i bëhet turistëve në një mënyrë të personalizuar dhe të drejtpërdrejtë me turistët e mundshëm. Ky publicitet është një ide vertet e arrirë për të ftuar turistët të vizitojnë…

  • Divjaka tërheq vëmendjen e turistëve të huaj.

    Divjaka tërheq vëmendjen e turistëve të huaj. Shqipëria me pasuri të mëdha historike dhe kulturore, çdo vit e më shumë tërheq interesin e turistëve të huaj si dhe vetë shqiptarëve të cilët preferojnë të eksplorojnë vendin e tyre. Karavasta, përditë e më shumë vizitohet nga turistë të huaj që tashmë janë bërë kurioze për faunën…

  • Rally Albania 2015 nga data 6 deri në 13 qershor per të zbuluar Shqipërinë!

    RALLY ALBANIA  është një event sportiv ekstrem që i bie rreth e përqark Shqipërisë me garues nga e gjithë bota që mblidhen në këtë spektakël të motorrave, makinave, quad dhe SSV. Ky event është i hapur për të gjithë ata që kanë shpirt sportiv, mjetin e duhur, dhe letrat në rregull(siguracionin, kualidimet e nevojshme etj)…

Leave a Reply

Kalendari i artikujve

Tetor 2018
M T W T F S S
« Aug   Feb »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Receta Gatimi