Artikujte rinj

Ëmbëlsirë me dardhë – receta gatimi

Ëmbëlsirë me dardhë – receta gatimi

Receta gatimi – ecaty.com gatuani me fantazi, servireni bukur, sepse nje ushqim i prezantuar bukur eshte gjysma e shijes, guzhina ka shume receta te shijshme por qe shpeshhere kalojne te pa shijuar vetem sepse prezantohen me nje pamje jo fort terheqese edhe se ndoshta mund te jete ushqimi me i mire qe mund te jete gatuar ndonjehere.
Per te mesuar receta gatimi te reja na vizitoni shpesh dhe do t’ju servirim receta vertet te shijshme…
Ju befte mire. 

embelsire me dardha
embelsire me dardha - receta gatimi
Write a review
Print
Ingredients
 1. Përbërësit: 8 dardha 2 gota uji sheqer 3 - 4 karafila 2 gota ujë 1 limon
Instructions
 1. Përgatitja: Dardhat i qërojmë. I pastrojmë nga farat nga poshtë, pa i prerë. Bishtat ua lemë. I vendosim në një tenxhere të ngushtë e të thellë për t'i zier. U hedhim sipër sheqerin, lëngun e limonit, karafilat e shtypur dhe ujin. I vemë kapakun dhe i lemë të ziejnë në zjarr të ulët. Pasi dardhët të jenë zier, i heqim nga zjarri dhe i lemë të ftohen bashkë me shërbetin. I shërbejmë të ftohta, të plota. Mund t'i zbukurojmë sipër me shllak dhe arra ose fistiqe të thërmuara.
 2. ju befte mire!
ECATY http://www.ecaty.com/

Related articles

 • Si te gatuajme bombone – embelsire tradicionale Shqiptare

  Si te gatuajme Bombone – Receta gatimi per Bombone vendi. Kjo eshte nje recete qe perdorej dikur neper shtepiat tona ku kushtet e veshira ekonomike na benin qe me dy tre perberes te sajonim dicka dhe te nxirrnim me te miren prej tyre. Kjo eshte dhe rasti i ketyre bomboneve te shijshme shqiptare 

 • Pite me Spinaq – receta gatimi

  Receta gatimi – ecaty.com gatuani me fantazi, servireni bukur, sepse nje ushqim i prezantuar bukur eshte gjysma e shijes, guzhina ka shume receta te shijshme por qe shpeshhere kalojne te pa shijuar vetem sepse prezantohen me nje pamje jo fort terheqese edhe se ndoshta mund te jete ushqimi me i mire qe mund te jete…

 • Receta Gatimi – Tiramisu embelsire

  Tiramisu – si te pergatisni tiramisu. Nje embelsire klasike e guzhines europiane dhe me saktesisht nga guzhina italiane. 

Leave a Reply