Artikujte rinj

Shtigje jete Film Festival – Xhiro filmin tend!

Shtigje jete Film Festival – Xhiro filmin tend!

Nje konkurs/festival/feste qe mbledh miqte e dyrrotakut e te kameres ne nje ngjarje te vetme.

Perdor celularin, aparatin, kameren apo cdo objektiv tjeter per te krijuar nje video qe rrefen histori dyrrotakesh, apo njerezish qe e duan mjetin miqesor e dergoje nepermjet #WeTransfer ne: info@ecovolis.com

Shpik, argetohu, krijo , kap :

qe nga ngjarjet humoristike rezultat I rastesise
problematikat e ciklisteve qe pedalojne
fytyrat e ciklizmit ne qytet
e deri tek “regjia” e mirefillte me montazh, sound e gjera si keto.

Pervecse nje dhurate per miqte e dy rrotave , kjo feste synon jo vetem te ktheje prozhektoret nga mjeti miqesor, duke e shnderruar ate ne nje yll te ekranit te madh, por edhe te promovoje artiste te vjeter, te rinj, te fresket e te talentuar!

Dy bicikleta dhurate per fituesit!

………si dhe projektimi i kortometrazheve me te mire ne Kinemane e Bicikletave prane Piramides.

Ngri shqtesimin tend per Tiranen e Bicikletave nepermjet filmit te shkurter! “XHIRO” FILMIN TËND

1 2 3 Aksion

burimi: https://www.facebook.com/events/1577396619211488/

Related articles

  • 40 vjet më parë u krijua videorregjistratori i parë!

    Videorregjistratori për përdorim shtëpiak, që sot është nënvlerësuar nga kalimi në epokën e dvd-ve dhe streaming, ishte teknologjia që i hapi rrugë ruajtjes së kujtimeve në një kasetë me shirit 16mm që mblidhte në të video dhe zë. E pra sot Videorregjistratori ose i quajtur ndryshe për shpjejtësi shqiptimi, “video”, mbush 40 vjeç. Duket i…

Leave a Reply

Kalendari i artikujve

Maj 2015
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Receta Gatimi