Artikujte rinj

Dji phantom 3 – droni i famshëm tani edhe më teknologjik në versionin e tij të tretë!

Dji phantom 3 – droni i famshëm tani edhe më teknologjik në versionin e tij të tretë!

Siç ju kisha njoftuar  në një artikull të mëparshëm që gopro kishte ndërmend të krijonte dronin e vet, sot po ju tregoj se edhe DJI krijoi kamerën e vet bashkë me versionin e tretë të dji phantom..

Disa ditë më parë është prezantuar droni më i famshëm në versionin e tij të tretë nga kompania  e sukseshme DJI.

Krahas përmirësimeve të shumta nga versioni i parë që shënoi suksesin e tij, ky dron ka përparuar shumë si në teknologji, kohëzgjatje fluturimi por edhë në sigurinë e përdorimit.

Vjen në treg me dy modele:

  • Modeli Profesional 4K 12 MegaPixel
  • Modeli Advanced  1080P HD 12 MegaPixel

Modeli Profesional është ai më i miri le të themi pasi implementon edhe një kamer 4K 12 mpixel për video dhe foto spektakolare. Rrezja e telekomandimit arrin në dy km dhe mund të keni live view(video pa vonesë trasmetimi), edhe duke përdorur smartphone-in apo tabletin tuaj. Aplikacioni origjinal është i bërë mirë dhe plot funksione.

Arma që përdor dji për të fituar mbi konkurruesit e kompanisë është siguria e versionit të tretë pasi ai duke fluturuar skanon ambjentin për pengesa të ndryshme që mund të gjenden në vendet ku fluturoni duke ju dhënë mundësinë ta përdorni edhe në ambjente të brendshme në siguri të plotë.

Në këtë kontekst kanë krijuar edhe një video(reklamë) për të treguar sigurinë në ambjente të brendshme.

Por të rejat nuk mbarojnë këtu pasi dji ka implementuar shumë funksione të tjera krahas atyre që ekzistonin në versionet paraardhëse.

Dji phantom versioni 3 ka edhe një funksion që ju mundëson ta përdorni si kameramanin apo fotografin e vetes suaj. Ai do tju ndjekë në bazë të rregullimeve që ju do ti bëni, mund edhe të planifikoni skenën duke e lënë pastaj dronin phantom 3 të bëjë gjithçka vetë.

 

Në telekomandën tuaj ose më mirë në smartphonin ose tabletin që do të vendosni lart saj do të keni një larmi informacionesh mbi largësinë, lartësinë, drejtimin, shpejtësinë e plot info të tjera që do ta bëjnë fluturimin e këtij droni një eksperiencë profesionale për ju.

Për më tepër vizitoni websitin zyrtar të dji kliko këtu

Related articles

  • dji osmo – përsosshmëria në realizmin e videoklipeve mbërriti!

    çdo kameraman do ta dëshironte, çdo klient i kameramanit do ta dëshironte përdorimin e kësaj teknologjie, kur ajo që realizohet me të nuk ka krahasime sepse është thjesht përsosshmëria e teknologjisë e vënë në dispozicion të kameramanit për të realizuar klipe të shkëlqyera. E pra bëhet fjalë për prodhimin më të fundit të kompanisë DJI…

  • Xiaomi Yi action camera ja si prezantohet ne kuti – video

    Një nga produktet që ka marrë më shumë famë nga ato të realizuara nga kompania kineze Xiaomi, është action camera Yi Action Camera. Kjo kamer sportive është një konkurruese e denjë e gopro-së siç mund të lexoni edhe në artikullin: Në vijim mund të shihni një video si prezantohet kjo kamer në kuti dhe çfarë…

Leave a Reply

Kalendari i artikujve

Prill 2015
M T W T F S S
« Mar   May »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Receta Gatimi