Shqipëri 2 – 1 Armeni në Stadiumin Shqiptar Elbasan Arena – fitore për Shqipërinë

Shqiperi_2-1_Armeni_ne_stadiumin_elbasan_arena_fitore

Ndeshja duket se ka nisur keq për kombetaren tonë pasi në minutën e katërt, Movsisyan çon Armeninë në avantazh 1-0 dhe këtë avantazh e kanë mbajtur gjatë, deri në minutën e 77 por ky avantazh ka qenë vetëm si gol pasi kombëtarja jonë nuk e ka lënë të marrë frymë kundërshtarin. Por jo gjithmonë ajo që nis keq, përfundon ashtu…

Kombëtarja duket se këtë herë ka dashur të përdorë taktikën e Rocky Balboa-s që e lë kundërshtarin deri sa lodhet për ti dhënë më pas goditjen finale. Ose më mirë le të themi si Shqiponja që pasi studion prenë i sulet e vendosur.

Kështu kanë bërë edhe djemtë e Kombëtares sonë, e kanë lënë Armeninë ta gënjejë mendja se do te fitonte deri në minutën e 77 momenti kur Mavraj vendosi ti tregonte mysafirëve se festa për ta mbaroi dhe na takonte ne te festonim, duke shënuar golin e parë kombtarja i tregoi edhe tifozëve kuq e zi se shumë shpejt do të gëzohen edhe më shumë, dhe këtë e vërtetoi fakti, kur Gashi në minutën e 81 shënoi golin e dytë duke i dhënë gëzim gjithë Shqipërisë.

Tifozët kuqezi nga çdo qytet i Shqipërisë kanë dalë për të festuar fitoren e kombëtares dhe të gjithë ndjehemi krenar për këtë lojë të shkëlqyer që bëri kombtarja sonte.

Edhe këtë radhë Shqipet e bënë mirë detyrën e tyre!

Ndeshja e radhës për kombtaren është me Danimarkën më 4 Shtator të këtij viti dhe Shqipëria luan në trasfertë.