Artikujte rinj

Shqiperia e perzgjedhur si “Top-destination” 2015, vend i rekomanduar per tu vizituar

Shqiperia e perzgjedhur si “Top-destination” 2015, vend i rekomanduar per tu vizituar

Janë përzgjedhur tashmë 28 destinacionet kryesore për 2015 nga travelsquire.com.
Vetëm tre shtete në Europë janë zgjedhur si “Kryeqyteti Evropian i Kulturës” për 2015, Shqipëria, Belgjika dhe Greqia.
Shqipëria është një vend i bukur, i paprekur mbushur me thesare natyrore, kulturore dhe historike, shkruan Trave Squire

Shqipëria është një vend i bukur që të lë plot mbresa. I pa eksploruar, mbushur me lule naturale,kulturë dhe histori. Tamam si nje makinë e kohës, Shqipëria i jep vizitorit mundësinë të shohë vende që mbartin historinë, vende të harruara por që janë plot vlera për historinë dhe në të njëjtën kohë tërheqëse dhe i shtojnë turistit dëshirën për ta eksploruar të gjithën.

Travelsquire citon vlerat dhe monumentet e Shqipërisë dhe perfshirjen e saj në UNESCO dhe i rekomandon turistëve eksplorimin e saj.

Related articles

  • Piknik te kalaja Bashtoves(Bashtova’s Castle)

    …edhe pak orë na ndajnë nga fillimi i eventit artistik kulturor në Kalanë e Bashtovës. Për ata që nuk e dinë, kjo kala ndodhet afër bregdetit në një zonë fushore midis Kavajës dhe Rrogozhinës. Për të shkuar të vizitoni kalanë e Bashtovës, ju duhet të dilni në Gosë dhe të ndiqni rrugën për në bregdet.…

  • Ja si i fton Zvicra turistët në vendin e tyre me këtë gjetje gjeniale!

    Një video me një terhehqje dhe një kuriozitet të madh është duke qarkulluar këto ditë në rrjetin e videove Youtube. Bëhet fjalë për një ftesë që i bëhet turistëve në një mënyrë të personalizuar dhe të drejtpërdrejtë me turistët e mundshëm. Ky publicitet është një ide vertet e arrirë për të ftuar turistët të vizitojnë…

  • Divjaka tërheq vëmendjen e turistëve të huaj.

    Divjaka tërheq vëmendjen e turistëve të huaj. Shqipëria me pasuri të mëdha historike dhe kulturore, çdo vit e më shumë tërheq interesin e turistëve të huaj si dhe vetë shqiptarëve të cilët preferojnë të eksplorojnë vendin e tyre. Karavasta, përditë e më shumë vizitohet nga turistë të huaj që tashmë janë bërë kurioze për faunën…

Leave a Reply

Kalendari i artikujve

Mars 2015
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Receta Gatimi