Artikujte rinj

Si te zgjidhni kameramanin/fotografin?

Si te zgjidhni kameramanin/fotografin?

Stina e nxehte po afron dhe bashke me te edhe fejesat e dasmat qe popullojne gushtin.

Disa ndoshta kane menduar kohe me pare per pergatitjet e dasmes si gjetja e lokalit per banketin, okestra apo dj, rezervimi i kameramanit dhe i fotografit. Ata qe mund ti kene gjetur jane ata qe kane dasem por nuk eshte e thene qe te gjithe i kane rezervuar, pasi ka nga ata qe e marrin shtruar, ose ndonjehere edhe me nxitim ne momentin e fundit, si per shembull ata qe kane ndermend te fejohen.

Per te zgjedhur nje kameraman te mire disa mund ti referohen miqve, te tjere germojne ne internet per te gjetur kameramanin/fotografin me te mire apo qe i pershtatet sa me teper çiftit, ndoshta nga karakteri,ndoshta nga profesioni, ndoshta edhe nga buxheti ne dispozicion.

Per ndonje keshille me teper mund te konsultoni studioristyle ne www.studioristyle.ecaty.com  ku keni nje menu te dedikuar pyetje/pergjigje qe mund tju ndihmojne shume ne zgjedhjen e kamaramanit apo fotografit per eventin tuaj. Kliko ketu per te vizituar faqen e sapopermendur.

 

Related articles

  • 9 gjëra që fotografi juaj nuk do tju thotë kurrë por që do të dëshironte ti dinit!

    9        Le ti vëmë gjërat në vijë që në fillim! Nëse më zgjidhni si fotograf apo kameraman për eventin tuaj, nënkuptohet që më keni zgjedhur sepse ju pëlqen puna që bëj. Më konkretisht të përqëndrohemi te fotografi!. Kur ju kërkoni të menaxhoni mënyrën se si duhet të bëhen fotografitë, kur më thoni si tju vë…

  • Pse është fotografimi me hapjen e diafragmës, mënyra më e mirë për fotografi dasmash?

    “Profesionistët e vërtetë shkrepin manualisht.” (jo gjithmonë…ose më mirë jo komplet manual) Nëse dëshironi të bëheni fotografë profesionistë mënyra më e mirë është të mësoni dhe praktikoni. Shumë forume apo website që flasin mbi fotografinë do tju tregojnë artikuj që përmbajnë rregullat kryesore dhe kjo do të thotë se në shumë website do të gjeni…

  • 10 gjërat që nuk duhet ti thoni fotografit tuaj!

    Ndonjëherë ose më shpesh se ndonjëherë, pra shpeshherë ndodh që dikush ndërhyn në zanatin e tjetrit dhe i duket vetja më profesionist edhe pse nuk ka dhënë asnjë provë që di të bëjë të paktën ndonjë gjë fillestare të  atij zanati…të tjerë pretendojnë gjëra që nuk qëndrojnë as në tokë e as në qiell. Të…

Leave a Reply

Kalendari i artikujve

Shkurt 2015
M T W T F S S
« Jan   Mar »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728