Artikujte rinj

Rregjistroni programet online për ti parë në një moment të dytë -falas!

Rregjistroni programet online për ti parë në një moment të dytë -falas!

Shumë herë do të keni dashur të shihni një film në tv por në atë kohë kur trasmetohej ju nuk mundeshit ta ndiqnit për ndonjë arsye(ishit në punë,ishit në xhiro etj).

Nëse dëshironi të rregjistroni një program nga televizionet për ta parë në një moment tjetër mund ta bëni falë shërbimeve online që bëjnë këtë shërbim për ju.

icon-registraEshtë rasti i VCAST.it që ju bën të mundur rregjistimin e programeve të preferuara nga ju, duke ju dhënë komandat në dorë për të zgjedhur datën, orën dhe kanalin e trasmetimit dhe ju programoni rregjistrimin.

Pasi eventi ka kaluar ju mund të hyni në akountin tuaj dhe të shkoni në programimet që keni bërë dhe të shihni programin e rregjistruar kur ta dëshironi ju. VCAST ka tre zgjedhje për akount. Mund të zgjidhni midis FREE(falas), PREMIUM dhe PREMIUM+ (këto dy të fundit me pagesë)

Por ju mund të përdorni fare mirë versionin falas që ju mundëson rregjistrimin deri në 16 orë me një format mp4 480P që është qualitet DVD-je (nëse doni HD duhet të kaloni në versionin premium)

Në versionin falas keni një larmi kanalesh që shkojnë deri në 70 ku keni në dispozicion dhe një guidë kanalesh me programet dhe oraret se çfarë trasmetojnë kështu mund të zgjidhni më lehtë se çfarë të rregjistroni.

Për të përdorur shërbimet e vcast për të rregjistruar programet tuaja mjafton të rregjistroheni në websitin zyrtar duke klikuar në lidhjen në vijim.   Kliko ketu VCAST

Related articles

 • Si të arrini në kështjellën e Bashtovës – harta

  Kalaja e Bashtovës (Castle Bashtova) ngrihet pranë fshatit tëVile-Bashtovës në një distancë prej 3-4 km, në veri të grykëderdhjes së lumit të Shkumbinit. Kështjella është ndërtuar në shekullin XV dhe u ka shërbyer venecianëve,per shkembime tregtare. Zona e Bashtovës është përmendur si një port lumor në Shkumbin si dhe një qendër e eksportit të drithërave.…

 • Shpella e Pirateve – nje monument kulturor qe nuk i kushtohet vemendja e duhur

  SHPELLA E PIRATEVE Gjëndet në kodrinën ku është vendosur Manastiri i Shën Todhrit, në fshatin e Dhërmiut. Eshtë një shpellë karstike. Emrin e ka marë sepse në të, kohë më parë strehoheshin piratët e detit me anijet e tyre. Kur deti është i qetë ajo mund të vizitohet me lehtësi duke ofruar një pamje të mrekullueshme për vizitorin.
   
  Shpella e Pirateve eshte nje monument kulturor i Shqiperise i cili nese vleresohet siç duhet mund te sjelle shume vizitore te huaj por nuk do te jene te pakte as vendasit. Eshte nje vend qe ka vlere dhe duhet vleresuar si nje strukture qe mund te beje per vete mijera vizitore.
  Do te ishte bukur sikur te kishte nje organizim me te madh  si nga mediat ashtu edhe nga strukturat vendore per te bere tour, shetitje grupesh.
  Dikur ishte edhe filmi artistik shqiptar me te njejtin titull qe ka bere shume per njohjen dhe perhapjen e nje kulture te bukur per shpellen e pirateve, por edhe ai film nuk para gjendet me.
  Shpresojme qe dikush te beje diçka me teper per rritjen e turizmit ne kete aspekt meqenese jemi drejt stines se nxehte do te ishte e mira qe te behej diçka qe tani qe te jete gati per stinen e nxehte.
   
   

 • bukuria e fermave shqiptare

  Shqiptarë: mos e lejoni teknologjinë t’ju prishë prodhimet tuaja të mrekullueshme!! Michael Mclellan Në tetor të vitit 2011, kam pasur kënaqësinë të vizitoj Shqipërinë për rreth pesë ditë me një mik të mirë nga Kosova, Naim Shala. Qëllimi im për të shkuar në Shqipëri ishte për të fotografuar, por unë krejt papritur mësova shumë për…

Leave a Reply

Kalendari i artikujve

Shkurt 2015
M T W T F S S
« Jan   Mar »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728