Artikujte rinj

GoPro do të prezantoje dronin e vet

GoPro do të prezantoje dronin e vet

GoPro do të prezantoje dronin e vet të kompletuar me videokamer me risolucion të lart HD, brenda vitit 2015

 

Dronet, apo aeromobilat me pilotim të radiokomanduar, po shtohen dita ditës. Ka nga ata që i blejnë për qef vetëm për të thënë që e kam pilotuar edhe unë një të tillë. Ka nga ata që e blejnë për ti montuar kamera të vogla apo edhe të mëdha dhe të bëjnë filmime. Ka shumë kompani edhe të padëgjuara më parë që po i kushtojnë një vëmendje të madhe këture helikoperave me shumë helika.

Ajo që bie më tepër në sy kur shohim një drone, është se ata kanë dhe ndonjë kamer të montuar për filmime dhe kjo kamer është zakonisht GoPro Hero, për shkak të peshësh së saj të lehtë dhe kualitetit maksimal.

Pikërisht kompania GoPro ka vendosur të prodhojë në 2015 dronin e saj. Kjo taktikë e kësaj kompanie shumë të njohur vjen pasi shumica e dronëve përdorin GoPro camera për të filmuar. Kështu nëse i prodhojnë vetë edhe dronët do të kenë si rrjedhim dhe më shumë fitime.

Pritet që të jetë një dron shumë i stabilizuar sepse përndryshe kompania nuk do të ketë përfitime nëse dështon në këtë drejtim.

Një pikë tjetër në favor është se çmimi i dronit do të jetë nga 500 deri në 1000 dollarë. Duke i bërë kështu konkurrencë të fortë produkteve të kompanisë më të njohur të droneve, DJI-së, kompani kineze.

Related articles

  • dji osmo – përsosshmëria në realizmin e videoklipeve mbërriti!

    çdo kameraman do ta dëshironte, çdo klient i kameramanit do ta dëshironte përdorimin e kësaj teknologjie, kur ajo që realizohet me të nuk ka krahasime sepse është thjesht përsosshmëria e teknologjisë e vënë në dispozicion të kameramanit për të realizuar klipe të shkëlqyera. E pra bëhet fjalë për prodhimin më të fundit të kompanisë DJI…

  • Xiaomi Yi action camera ja si prezantohet ne kuti – video

    Një nga produktet që ka marrë më shumë famë nga ato të realizuara nga kompania kineze Xiaomi, është action camera Yi Action Camera. Kjo kamer sportive është një konkurruese e denjë e gopro-së siç mund të lexoni edhe në artikullin: Në vijim mund të shihni një video si prezantohet kjo kamer në kuti dhe çfarë…

Leave a Reply

Kalendari i artikujve

Nëntor 2014
M T W T F S S
« Sep   Dec »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Receta Gatimi