Artikujte rinj

Si te zgjidhni nje fotograf?

Si te zgjidhni nje fotograf?

Si te zgjidhni nje Fotograf?

Zgjedhja e nje fotografi eshte shume e rendesishme per te pasur nje rezultat te mire me fotografite e fejeses, dasmes apo ditelindjes.
 Ne ditet e sotme jane perhapur shume aparaturat qe bejne fotografi dhe fotot mund ti beje kushdo edhe nje femije i vogel apo nje gjyshe.

Nese kemi nevoje per nje fotograf qe

te na beje thjesht nje foto, atehere ato qe u permenden me lart jane me se te mjaftueshem. Por nese qellimi juaj eshte qe te keni kujtime sa me te bukura nga dita me e bukur e jetes suaj atehere ju duhet te beni kujdes ne detajet per te zgjedhur fotografin e duhur.

Embedded image permalink

 • Fotografi duhet te jete serioz

Pra duhet te dije te sillet mire dhe ne menyre profesionale

 • Duhet te dije te prezantoje denjesisht punen e tij.
 • Eshte e rendesishme qe te jete gjithmone i vemendshem, sepse ne diten me te bukur te jetes suaj, çdo moment eshte i paperseritshem.
 • Pra momentet kalojne dhe duhet te jete i afte te dije ti kapi bukur ato momente.
 • Pyesni nese fotografi eshte i disponueshem gjate gjithe eventit apo i limituar me ore
 • Nese nje fotograf ju ofron disa mundesi zgjedhjesh(albume,printime, rregullime te ndryshme etj) dhe qe i afrohet kerkesave tuaja eshte me siguri nje fotograf i kompletuar.

 

www.studioristyle.ecaty.com

Related articles

 • Pse është fotografimi me hapjen e diafragmës, mënyra më e mirë për fotografi dasmash?

  “Profesionistët e vërtetë shkrepin manualisht.” (jo gjithmonë…ose më mirë jo komplet manual) Nëse dëshironi të bëheni fotografë profesionistë mënyra më e mirë është të mësoni dhe praktikoni. Shumë forume apo website që flasin mbi fotografinë do tju tregojnë artikuj që përmbajnë rregullat kryesore dhe kjo do të thotë se në shumë website do të gjeni…

 • Si të përdorni shpejtësinë e shkrepjes?!

  Shpejtësia e Shkrepjes(SHUTTER SPEED) Sa shpejt aparati juaj hap dhe mbyll ekspozimin e sensorit. Sa më tepër të qëndrojë hapur aq më shumë dritë hyn në sensor dhe e kundërta ndodh sa më pak të rrije hapur.  shpejtësia e shkrepjes        Zakonisht përdoret për: 1/4000 sek                            të ngrirë objekte shumë të shpejtë 1/2000 sek                            të…

 • 75 gjera qe duhet te mesoni mbi fotografine!

  Një fotograf profesionist që të jetë i tillë duhet të ketë mbi supe eksperienca të ndryshme dhe realizime të shumëllojshme dhe me teknika të ndryshme. Këto teknika nuk mësohen të gjitha në një ditë, por duhet kohë, punë dhe pasion. Kohë për të mësuar teknika por edhe sjellje që e bëjnë fotografin të denjë për…

Leave a Reply

Kalendari i artikujve

Mars 2014
M T W T F S S
« Apr   Apr »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Receta Gatimi